Fort Anioła

Najstarszy z fortów w Świnoujściu jest Fort Anioła wybudowany w latach 1854-58, nazwany na tak ze względu na podobieństwo do rzymskiego mauzoleum cesarza Hadriana i późniejszej siedziby papieskiej.

Składa się na niego 3-piętrowa rotunda z tarasem i otworami strzelniczymi na lekkie działa i broń ręczną oraz baszta obserwacyjna. Budowlę otaczają wały ziemne z bramą obronną, wyposażoną w strzelnice na działa i karabiny. W czasie I wojny światowej obiekt zyskał połączenie kolejką wąskotorową z pozostałymi fortami.

By przygotować go na wojnę chemiczną, w międzywojniu zamontowano w nim gazoszczelne drzwi i pancerne okrywy okien. Mieści się w nim stała wystawa prezentująca m.in. eksponaty związane z II wojną światową oraz czasowe wystawy rzeźby, malarstwa i fotografii.

Fort Anioła przeznaczony był do obrony zachodniej części fortyfikacji od strony lądu. Główną budowlą fortu była centralnie stojąca okrągła, trójkondygnacyjna reduta z której można było prowadzić ostrzał w każdym kierunku. Uroku budowli dodaje Krenelaż niczym ze średniowiecznego zamku.

Obiekt przestał być budynkiem niezbędnym dla wojska dopiero w 1992 roku, gdy opuściła go Armia Radziecka. Obecnie możliwe jest zwiedzanie z przewodnikiem, a także organizacja imprez integracyjnych i innych. W ostatnim czasie pojawiła się tu gotowa do zwiedzania Sala Wikingów, zaś do muzealnych eksponatów z II WŚ dołączyły przedmioty średniowieczne, tak oryginały, jak i repliki.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Sezon wakacyjny 2016:

  • normalny (dorośli): 9 zł
  • ulgowe: dzieci 7-14 lat 6zł ; studenci oraz emeryci i renciści 8zł
  • grupowe (więcej niż 15 osób): 6 zł za osobę
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Najstarsza z zachowanych pruskich twierdz w mieście, której budowa zaczęła się w 1854 roku. “Engelsburg” swoją nazwę zawdzięcza zewnętrznemu podobieństwu do jednej z papieskich siedzib, tej usytuowanej w niegdysiejszym mauzoleum cesarza Hadriana - Zamku Anioła w Rzymie. Fort w Świnoujściu z czasem był rozbudowywany i przygotowywany na nowe zagrożenia.

Fort Anioła adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Fort Anioła, zobacz gdzie w Międzywodziu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Fort Anioła.
Ceny biletów / cennik wejść do Fort Anioła. Redakcja serwisu www.xn--midzywodzie-srb.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 6-8 zł
    Fort Anioła cena biletu ulgowego: 6-8 zł
  • 9 zł
    Fort Anioła cena biletu normalnego: 9 zł
  • Grupowy 6 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Fort Anioła opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij