Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Wolinie

Neogotycki kościół luterański (do 1945 r.), wybudowany w 1848 roku. Konstrukcję wolińskiej świątyni pod wezwaniem św. Stanisława Biskupa i Męczennika wzniesiono z cegły, na planie prostokąta z dodatkowym trójbocznym prezbiterium przy wschodniej ścianie. Posiada jedną nawę, dwuspadowy dach oraz ośmioboczną, spiczastą wieżyczkę.

Wewnątrz świątyni warto zwrócić uwagę przynajmniej na trzy rzeczy. Szczególną urodą odznaczają się kościelne witraże, zwłaszcza te umieszczone w prezbiterium. W tym samym miejscu zawieszono obraz patrona. Z kolei na zachodniej stronie znajduje się galeria z XIX-wiecznymi organami.

Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Wolinie od 2000 r. jest filią miejscowej parafii pw. św. Mikołaja Biskupa.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Stosunkowo nieduży zabytek sakralny z połowy XIX wieku, utrzymany w stylu neogotyckim. Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Wolinie wybudowała w 1848 r. miejscowa parafia luterańska. Po II WŚ świątynię przejęli katolicy i parafia pod wezwaniem św. Mikołaja Biskupa. Wewnątrz kościoła warto zwrócić uwagę na barwne witraże, obraz patrona i oryginalne organy.

Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Wolinie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Wolinie, zobacz gdzie w Międzywodziu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Wolinie.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Wolinie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij