Muzeum Przyrodnicze im. Adama Wodziczki

Od wschodu i południa do miasta przylega Woliński Park Narodowy. Przynależne do niego Muzeum Przyrodnicze im. Adama Wodziczki (ul. Niepodległości 3) posiadające własną preparatornię znajduje się w nowoczesnym kompleksie Centrum Edukacyjno-Muzealnego Wolińskiego Parku Narodowego.

Placówka kryje w sobie nader cenne zbiory przedstawicieli miejscowej flory i fauny, m.in. kolekcję batalionów, okazy bielika a także koszyk bursztynu bałtyckiego z repliką bryły ważącej ponad 9 kg. Wszystko to prezentowane jest w doskonałej oprawie plastycznej, którą współtworzą m.in. realistyczne dioramy ukazujące wybrzeże Zalewu Szczecińskiego, wybrzeże morskie latem i zimą czy żubry.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Instytucja, dzięki której w wielce interesujący sposób można poznać fascynujący świat polskiej przyrody. Rzecz jasna znacząca część ekspozycji poświęcona jest florze i faunie Wolińskiego Parku Narodowego, który jest bliskim sąsiadem Międzyzdrojów. Wystawę uzupełniają elementy etnograficzne oraz geologiczne. Patronem muzeum został ceniony botanik Adam Wodziczko.

KM Studio może wykonać film promocyjny Muzeum Przyrodniczego kamerzysta Wrocław

Muzeum Przyrodnicze im. Adama Wodziczki adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Przyrodnicze im. Adama Wodziczki, zobacz gdzie w Międzywodziu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Przyrodnicze im. Adama Wodziczki.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Przyrodnicze im. Adama Wodziczki. Redakcja serwisu www.xn--midzywodzie-srb.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 4 zł
    Muzeum Przyrodnicze im. Adama Wodziczki cena biletu ulgowego: 4 zł
  • 6 zł
    Muzeum Przyrodnicze im. Adama Wodziczki cena biletu normalnego: 6 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Przyrodnicze im. Adama Wodziczki opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij