Port wojenny

Jednostka 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, której podstawowym zadaniem jest zapewnienie właściwego zaplecza i logistyki dla maszyn i żołnierzy Polskiej Marynarki Wojennej, by mogli utrzymać gotowość bojową w Świnoujściu. Dochodzi do tego realizowanie przewidzianych operacji na morzu i na lądzie - czy to w czasach pokoju, czy to na wypadek wybuchu wojny.

Port wojenny w Świnoujściu mieści się przy cieśninie Świna, na lewym brzegu rzeki. W jego skład wchodzą 3 główne baseny - Południowy, Zimowy i Węglowy - zlokalizowane na półwyspach Kosa oraz Zieliny.

Ze zrozumiałych względów wstęp na teren jednostki wojskowej jest zabroniony - pozostaje oglądanie zacumowanych łodzi i okrętów różnego typu i przeznaczenia z przeciwległego nabrzeża. Jednak od czasu do czasu, dosłownie kilka razy w roku - kapitanat portu wojennego w Świnoujściu zaprasza cywili na zwiedzanie z przewodnikiem. Trzeba liczyć na szczęście lub zasięgnąć języka pod stosownym adresem.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Teren zamknięty, ale nie zawsze. Kilka razy w roku - najczęściej w letnie wakacje - kapitanat pozwala cywilom zajrzeć za kulisy Polskiej Marynarki Wojennej. Po Porcie Wojennym, składającym się z trzech głównych basenów, oprowadza wtedy przewodnik. W Świnoujściu na stałe stacjonuje jednostka 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, dysponująca różnego rodzaju okrętami.

Port wojenny adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Port wojenny, zobacz gdzie w Międzywodziu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Port wojenny.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Port wojenny opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij