Ratusz Kamienia Pomorskiego

Wybudowany w centrum miejscowości na przełomie XIII i XIV wieku. Prawa miejskie Kamień Pomorski otrzymał nieznacznie wcześniej - w 1274 roku. Kamieński ratusz wielokrotnie przebudowywano bądź modernizowano.

6 najpoważniejszych remontów siedziby lokalnych władz miało miejsce w XV, XVII, XVIII, XIX i na początku XX wieku. Powody zazwyczaj były dwa: ratusz należało powiększyć lub odbudować po wojennej zawierusze. Kolejna rekonstrukcja z 1969 roku, która podniosła zabytek ze zgliszcz po II Wojnie Światowej, przywróciła mu bardziej średniowieczny, neogotycki już wygląd. Zapewne najbliższy oryginalnego magistratu.

Budynek posiada trójarkadowe podcienia ze wschodu, elewacja ozdobiona jest ostrymi łukami i występami w murach - lizenami. Z akcentów renesansowych w ratuszu, warto zwrócić uwagę na maswerkowe wzory na szczycie zachodniej ściany zewnętrznej, zwieńczonej herbem Kamienia Pomorskiego.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Reprezentacyjna siedziba miejskich władz, wybudowana na przełomie XIII i XIV. Najprawdopodobniej ratusz wzniesiono tuż po tym, jak w 1274 r. Kamień Pomorski otrzymał prawa miejskie. Od tego czasu magistrat wielokrotnie przebudowywano, o zniszczeniach wojennych nie wspominając. Po rekonstrukcji z 1969 r. zabytek łączy elementy neogotyckie i renesansowe.

Ratusz Kamienia Pomorskiego adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Ratusz Kamienia Pomorskiego, zobacz gdzie w Międzywodziu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Ratusz Kamienia Pomorskiego.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Ratusz Kamienia Pomorskiego opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij