Wycieczki Promem

Działający w Świnoujściu terminal promowy (ul. Dworcowa 1) posiada połączenia z Kopenhagą i Rønne w Danii oraz Ystadem i Trelleborgiem w Szwecji. Pełni także rolę portu obsługującego statki turystyczne i promy zawijające do pobliskich miejscowości niemieckich.

Posiada również połączenia przez Odrę i kanały śródlądowe ze Szczecinem i resztą kraju oraz z Berlinem. Stanowi więc bardzo istotny dla Europy środkowej węzeł komunikacyjny, a dla odwiedzających Świnoujście obieżyświatów fantastyczny owoc genialnej geografii miasta.

Takim owocem są także dawne, drogowe przejścia graniczne z Niemcami. Jedno z nich usytuowane w północno-zachodniej części miasta to przejście Świnoujście-Ahlbeck, drugie a w południowo-zachodniej Świnoujście-Garz. Wkrótce ma zostać uruchomione połączenie kolejowe z Berlinem, a jakby tego było mało 12 km na zachód od granicy, po niemieckiej stronie znajduje się lotnisko Heringsdorf, z którego świat robi się mały jak lotniczy bilet.

Warto jeszcze wspomnieć o poniekąd pokrewnych przeprawach promowych. Te funkcjonują w dwóch punktach miasta i zapewniają komunikację z zachodnią częścią Świnoujścia. Jak dotąd nie ma ani jednego mostu, który połączyłby polską część wyspy Uznam z Karsiborem czy Wolinem.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Idealny sposób na zamorską podróż własnym samochodem, choć klasyczne statki turystyczne również stąd wypływają. Terminal promowy w Świnoujściu dysponuje szeregiem interesujących połączeń: przede wszystkim z Ystad i Trelleborgiem w Szwecji, choć na wycieczkę można wybrać się także do Danii czy Niemiec. To nie tylko ważny węzeł komunikacyjny, ale i transportowy.

Wycieczki Promem adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wycieczki Promem, zobacz gdzie w Międzywodziu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wycieczki Promem.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wycieczki Promem opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij