Wrzesień nad morzem Międzywodzie - 3 najlepsze atrakcje

Mogłoby się wydawać, że małe i kameralne kurorty nad morzem w Polsce we wrześniu kompletnie zamierają. Wakacyjni urlopowicze wrócili do domów, pogoda coraz wyraźniej zaczyna się psuć, dużo obiektów noclegowych i atrakcji zamyka się aż do następnego dużego sezonu… W przypadku Międzywodzia takimi dywagacjami nie ma co się przejmować, nawet jeżeli taki opis ma sporo wspólnego z rzeczywistością.

A to z tego prostego powodu, że wrześniowe wyjazdy i tak gwarantują turystom wystarczająco dużo zróżnicowanych atrakcji, aby móc uznać turnus za udany. Praktycznie kompletnie niezależnie od tego, na jaką pogodę w Międzywodziu się trafi. Nawet jeśli sama miejscowość nie daje szczególnie wielu możliwości, to już w najbliższej okolicy będzie ich od groma. Redakcja noclegi.net.pl prezentuje 3 najlepsze atrakcje na wrzesień nad morzem, jakimi kuszą Międzywodzie i okoliczne miejscowości:

1. Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie - intrygujący park rozrywki dla najmłodszych, który równie dużo oferuje również dorosłym. Za przednią zabawę odpowiadają tutaj wszelkiej maści miniaturowe pociągi - czy to zabawkowe modele (na makiecie zbudowanej z ponad kilometra małych torów), czy to pasażerskie ciuchcie. W dziwnowskim parku nie zapomniano o sferze edukacyjnej - tutaj główną atrakcją są polskie latarnie morskie, tj. ich wiarygodne modele w skali 1:10. A wszystko ok. 4 kilometry od Międzywodzia, które spokojnie można pokonać na rowerze, a nawet na piechotę.

2. Plaża - prawdopodobnie najfajniejsze miejsce na spacery. Zarówno w kierunku wschodnim, jak i na zachód. Międzywodzie posiada niezwykle szeroką i malowniczą plażę, powszechnie uznawaną za jedną z najlepszych w całej Polsce. Wprawdzie w wakacje ciężko wbić szpilkę pomiędzy tabuny parawanów i tłumy opalających się wczasowiczów, ale we wrześniu dużo łatwiej docenić jej urok. Plaża w Międzywodziu jest tak atrakcyjna również ze względu na muszelki i bursztyny, które stanowią najlepszą pamiątkę znad morza.

3. Muzeum Minerałów w Kamieniu Pomorskim - funkcjonuje również jako Muzeum Kamieni. Mieści się w Baszcie Wolińskiej z XIV wieku, a w środku można obejrzeć wiele kamieni szlachetnych i innych pięknych minerałów. A jakby tego było mało, muzeum posiada jeszcze ekspozycje multimedialne, szczątki dinozaurów oraz kawałki meteorytu… No i niezły taras widokowy na szczycie wieży. Warto jeszcze napomknąć, że zdecydowanie najciekawszym sposobem na dotarcie z Międzywodzia do Kamienia Pomorskiego będzie rejs z Dziwnowa po Zalewie Kamieńskim. Jak widać już sama podróż do pełnego zabytków, malowniczego miasta to nie lada atrakcja.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij