Łukęcin

Łukęcin to mała wieś nadmorska, położona w województwie zachodniopomorskim, powiecie kamieńskim i gminie Dziwnów. W 2006 roku, w Łukęcinie mieszkało 130 osób, a w czasie lata mogło przebywać po 5 tys. gości. W okresie lipca i sierpnia, gdy w sąsiednich miejscowościach nadmorskich jest tłoczno, w tej niewielkiej osadzie tłoku nie widać. Zawsze można wypocząć bez zgiełku i gwaru. Można stwierdzić, iż jest tam najspokojniej w pasie od Świnoujścia po Pogorzelicę.

Plaża znajduje się około 100 - 150 metrów od skraju osady. Wysoki klif i żółciutki piasek dodają wiele uroku tutejszemu wybrzeżu.

To dawna wieś rolnicza z której pozostało kilka wiejskich zabudowań na drodze prowadzącej do Strzeżewa. Część wypoczynkowa powstała na początku XX wieku i niemal ukryta jest w pięknym lesie sosnowym z domieszką brzozy, świerka, klonu, jaworu, dębu jarzębiny. Zabudowa to kilka domów wczasowych, willi, pensjonatów i spora ilość campingów oraz pól namiotowych. Szczególnie upodobali sobie Łukęcin harcerze.

Mimo atrakcjom w okolicznych miejscowościach, tutejszej stadniny koni i budowanych obecnie apartamentów oraz kolonii około 60 murowanych domków turystycznych, Łukęcin nadal pozostaje spokojnym i cichym kąpieliskiem.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię
Łukęcin adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Łukęcin, zobacz gdzie w Międzywodziu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Łukęcin.
  • 72-401 Łukęcin
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Łukęcin opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij