Wisełka

Wisełka to mała miejscowość na wyspie Wolin. Spokojna i urokliwa. Otoczona pięknymi aromatycznymi lasami i charakterystycznymi jeziorami. To idealne miejsce dla ludzi ceniących sobie odpowiednie warunki do odpoczynku, bo Wisełka znacznie różni się od zatłoczonych gwarnych kurortów, takich jak Międzyzdroje czy Świnoujście.

Wisełka to stosunkowo nowa nazwa tej miejscowości. Przed wojną nosiła niemiecką nazwę Neuendorf, zaś po wojnie Nowa Wieś. Powstała w X w. jako osada rybacka i rolnicza, następnie przekształcono ją w folwark książęcy, później zaś stała się prywatną posiadłością.

Wisełka jest doskonale przygotowana na odwiedziny turystów. Jest tu dużo pięknych, zabytkowych pensjonatów z początków XX w., prywatnych kwater oraz urokliwych ośrodków wczasowych. Jest tu również bardzo dobrze rozwinięta baza rozrywkowo-gastronomiczna. Miejscowość ma dobre połączenia PKS, niestety nie posiada połączenia kolejowego.

Wisełka jest bardzo zróżnicowana krajobrazowo. Oprócz pięknego wybrzeża na Bałtyku z piaszczystą plażą są tu również liczne jeziora: najbliższe Jezioro Wisełka, Czajcze i Zatorek oraz wysokie wzgórza. Ciekawych miejsc do zwiedzania jest tu bez liku, a każde z nich zapadnie nam głęboko w pamięci.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię
Wisełka adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wisełka, zobacz gdzie w Międzywodziu zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wisełka.
  • 72-513 Wisełka
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wisełka opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Tagi
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij