Międzywodzie - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Międzywodzia

Międzywodzie to niewielka, nadmorska miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie kamieńskim, pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Kamieńskim. Wzdłuż linii brzegowej biegnie tu droga wojewódzka nr 102, łącząca docelowo Kołobrzeg z drogą krajową nr 3 koło Międzyzdrojów. Ze względu na bardzo małe rozmiary Międzywodzia, do każdego punktu miejscowości można w kilka minut dotrzeć na piechotę. Działa tu również miejscowa firma świadcząca usługi przewozu osób taksówkami, której siedziba znajduje się przy ul. Parkowej.

Dostępne połączenia komunikacyjne warto sprawdzić za pomocą wyszukiwarki Goeuro.pl, która podaje także ceny biletów, godziny odjazdów i czas podróży. Bezpośrednio do Międzywodzia dojeżdżają autobusy PKS Kamień Pomorski, PKS Gorzów Wielkopolski, PKS Łódź, Grześ, Benko-Bus, KSK Bus oraz EmilBus. Najbliższe stacje kolejowe obsługujące linie dalekobieżne znajdują się w Szczecinie i w Kamieniu Pomorskim. Dworzec Szczecin Główny znajduje się przy ul. Kolumba w centrum miasta, obok osiedla Nowe Miasto. Kursują tu pociągi z największych miast Polski: Warszawy, Krakowa, Łodzi, Bielska-Białej, Katowic, Poznania, Gdańska, Wrocławia, Przemyśla itp. Natomiast dworzec PKP w Kamieniu Pomorskim usytuowany jest przy ul. Dworcowej w centrum miasta, kilkadziesiąt metrów od dworca autobusowego.

Istnieje również możliwość dotarcia samolotem z Warszawy do Portu Lotniczego im. NSZZ Solidarność w Goleniowie. Skąd bezpośrednio do Międzywodzia kursuje PKS Gorzów Wielkopolski - odległość między miejscowościami wynosi około 60 km. Aby dotrzeć do Międzywodzia z Warszawy, trzeba pokonać drogę o długości 507 km, z Krakowa - 617 km, z Wrocławia - 391 km, z Gdańska - 283 km, z Lublina - 668 km, z Bielska-Białej - 602 km, natomiast z Białegostoku - 618 km.

rozwiń
Międzywodzie - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij